Lekcja otwarta z wykorzystaniem TIK z języka polskiego w Szkole Podstawowej w Marklowicach Górnych w ramach międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK

Dnia 23.05.22r. nauczycielki z naszej szkoły (p. Dominika Krym, p. Elżbieta Henicz) uczestniczyły w kolejnej lekcji otwartej z zastosowaniem TIK w Szkole Podstawowej w Marklowicach Górnych. Gośćmi były również nauczycielki: ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jastrzębiu – Zdroju. Ze strony gospodarzy w spotkaniu uczestniczyły pani dyrektor Magdalena Matuszyńska oraz nauczycielka Anita Boruta.

Zajęcia z uczniami kl. VI poprowadziła pani Beata Klejczyk. Temat lekcji brzmiał: Muzyka słowem pisana.

Zastosowanie technologii informacyjno - komunikacyjnej uatrakcyjniło lekcję oraz pobudziło motywację do nauki.

Podczas spotkania po lekcji otrwartej:

• Omówiono lekcję otwartą.
  • Dzielono się przykładami dobrych praktyk, scenariuszami zajęć oraz sposobami realizacji programu „Aktywna Tablica”.

Dominika Krym, Elżbieta Henicz