Udział w lekcji otwartej w klasie 4 w Szkole Podstawowej w Marklowicach Górnych

W ramach międzyszkolnej sieci współpracy nauczcieli stosujących TIK w nauczaniu nauczycielki z naszej szkoły – p. Magdalena Beczek, Elżbieta Henicz i Dominika Krym uczestniczyły 29 kwietnia 2022r. w lekcji otwartej w Szkole Podstawowej w Marklowicach Górnych.

Zajęcia obserwowały również p. Dyrektor tamtejszej szkoły Magdalena Matuszyńska oraz nauczycielka SP nr 4 w Jastrzębiu-Zdroju. Lekcję otwartą wychowawczą w klasie piątej przeprowadziła pani Anita Boruta. Tematem lekcji była "Samoocena".

Uczniowie rozmawiali o samoakceptacji i poczuciu własnej wartości. Zauważyli, że łatwiej przychodzi im wypowiadanie się na temat swoich wad niż zalet.

Cel lekcji został osiągnięty. Zastosowane narzędzia TIK urozmaicały i wzbogacały metody pracy z uczniami, sprawiły, że lekcja przebiegała sprawnie. Uczniowie otworzyli się i chętniej zaczęli wypowiadać się na temat swoich pozytywnych cech. Klasa świetnie się bawiła i współpracowała.

Po lekcji odbyło się krótkie spotkanie. Przebieg:

• Omówienie lekcji otwartej.
  • Omówienie zrealizowanych do chwili obecnej działań w ramach programu „Aktywna Tablica”.
  • Określenie organizacji następnych lekcji otwartych (przedmiot, terminy, tematy zajęć).
  • Omówienie doświadczeń, ciekawych innowacyjnych rozwiązań, zastosowanie nowych aplikacji z wykorzystaniem TIK w nauczaniu.

Magdalena Beczek, Elżbieta Henicz i Dominika Krym