Lekcja otwarta - w ramach Sieci szkół uczestniczących w programie Aktywna Tablica

Dnia 13 maja 2022r. w ramach sieci współpracy szkół uczestniczących w programie Aktywna Tablica, w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta. Na lekcję zostały zaproszone partnerskie szkoły tj. Szkoła Podstawowa nr 4 w Jastrzębiu - Zdroju oraz Szkoła Podstawowa w Marklowicach Górnych.

Na lekcji wychowawczej w klasie 8 poruszono temat Agresji w sieci.

Młodzież zdecydowaną większość swojego wolnego czasu spędza online. Nie obce jest im serfowanie po różnych portalach, śledzenie socjal mediów swoich idoli czy najnowszych filmików. Ale czy jednak potrafią bezpiecznie korzystać z internetu i jego zasobów? Takie zagadnienia zostały poruszone na zajęciach oraz m.in. została utrwalona wiedza na temat cyberprzemocy, zostały przedstawione odczucia hejtera jak i jego ofiary.

Celem zajęć było kształtowanie świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa w Internecie, uświadomienie im wpływu informacji zamieszczanych w sieci na życie w rzeczywistości pozacyfrowej, a wykorzystana technologia informacyjna na zajęciach miała na celu uatrakcyjnienie zajęć i zaangażowanie w nie młodzieży.

Po zajęciach nauczyciele wymienili się swoimi spostrzeżeniami, refleksjami, osobistymi doświadczeniami, co pozwoliło niewątpliwie wzbogacić warsztat metodyczny każdego nauczyciela, tak obserwującego zajęcia, jak i prowadzącego.

Dominika Krym

Magdalena Beczek