Gabinet terapeutyczno - rewalidacyjny

Udział w programie Aktywna Tablica umożliwił utworzenie w naszej szkole profesjonalnego gabinetu terapeutyczno-rewalidacyjnegoprzestrzeni wspierającej rozwój i potencjał dla uczniów ze specjalnymi potrzebami w procesie nauczania.

Pomoce edukacyjne, w tym szczególnie programy z serii mTalent, przeznaczone są do pracy z dziećmi przez psychologa, pedagoga, logopedę, neurologopedę, oligofrenopedagogów, surdopedagogów, tyflopedagoga oraz nauczycieli współorganizujących proces kształcenia, podczas zajęć rewalidacyjnych, terapii pedagogicznej, logopedycznej, zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, dydaktyczno-wyrównawczych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne i innych zajęć wspierających, w tym zajęć rozwijających uzdolnienia. Interaktywny ekran dotykowy i laptopy dotykowe dla uczniów ułatwia rozwijanie percepcji wzrokowo–słuchowej, samodzielne rozwiązywanie zadań z natychmiastową oceną w postaci dźwiękowej oraz percepcji wzrokowo – ruchowej, trening manualny, umożliwia polisensoryczność oraz aktywizowanie myślenia abstrakcyjnego. Ergonomiczne stanowisko do terapii z wbudowanym monitorem dotykowym pozwola w sposób intuicyjny korzystać z oprogramowania do terapii, a profilaktyczne krzesła zapewniąją komfort oraz zachowanie właściwej postawy w czasie pracy.