Zachowanie w przypadku kontaktu z przedmiotami niebezpiecznymi, niewypałami i niewybuchami

19 marca gościliśmy w naszej szkole „wystrzałowego” Pana Wojciecha Dzieńkowskiego - instruktora strzelectwa sportowego i bojowego oraz ratownika pola walki. Odpowiadając na nasze zaproszenie w ramach lekcji wychowawczej przeprowadził dla klas 5a i 5c zajęcia na temat obchodzenia się z niebezpiecznymi przedmiotami, niewypałami i niewybuchami.

Nasz gość przytoczył kilka faktów dotyczących znalezienia niebezpiecznych przedmiotów (pocisków, granatów i in.) na terenie naszego miasta, uświadamiając dzieciom, że problem kontaktu z materiałem wybuchowym jest dla każdego realny. W rzeczowy sposób wyjaśnił, co należy zrobić, kogo powiadomić w przypadku znalezienia takiego przedmiotu. Podczas spotkania dzieci zadawały wiele pytań. Szczególnie chłopcy byli zainteresowani bronią, jej budową, historią jej użycia czy zachowaniem w razie niespodziewanego ataku z użyciem broni.

Autor: admin