Nietypowa lekcja matematyki w klasach 5

Na lekcji matematyki w klasach piątych dzieci rozwiązywały zadania tekstowe w bardzo nietypowy sposób.

Zadaniem uczniów było:

- przeczytanie i zapamiętanie treści zadania (kartki powieszone były na korytarzu);

- podyktowanie treści reszcie grupy ( jeśli się zapomniało, trzeba było biec jeszcze raz Uśmiech);

- poprawne rozwiązanie.

Było to trudne zadanie wymagające zaangażowania całej grupy. Do tego dochodziło ćwiczenie pamięci oraz czytanie ze zrozumieniem. Pomimo skomplikowanych operacji myślowych wykonywanie zadań dostarczyło wszystkim mnóstwa pozytywnej energii, a uczniowie poradzili sobie z nimi celująco!

(Pomysł zrodził się w czasie pobytu we włoskiej szkole podczas obserwacji lekcji języka angielskiego. Wykorzystano tam zabawę "Biegające dyktando".)