Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój

ul. Mazurska 6

tel. +48 324 714 704

       +48 459 450 093

poczta@sp5.jastrzebie.pl

#Dzieci uczą rodziców w domu

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę; przygotowaliśmy serię pakietów materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

W ramach akcji „#Dzieci uczą rodziców w domu” w środy i piątki na stronie internetowej www.crl.org.pl oraz na stronie naszej szkoły będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii.

Liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia placówek. Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. „Jestem bezpiecznym uczniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem” przygotowanych w ramach inicjatywy „#Dzieci uczą rodziców w domu”.

 

Konkurs

Wspólna nauka dzieci i rodziców? To niesamowita sprawa, to edukacyjna podróż, która musi być ciekawa
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, w ramach naszej inicjatywy "Dzieci uczą rodziców w domu".

 

Kochani, sytuacja jest nadzwyczajna. Dlatego ze swojej strony dołożymy wszelkich starań by w nadchodzących dniach i tygodniach dostarczyć Wam mnóstwo materiałów do domowej nauki z dziećmi. Ten konkurs, i wszystkie kolejne, a w najbliższym czasie będzie ich kilka ma być tylko dodatkową motywacją do wspólnej nauki. Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami, odpowiedzialnością i rozwagą zdamy nasz wspólny egzamin.

 

By wziąć udział w konkursie należy w komentarzu zamieścić zdjęcie wykonanych zadań, obrazków w trakcie kolorowania lub wspólne zdjęcie Wasze i waszych pociech wraz z pokolorowanymi obrazkami (pełna dowolność). Drodzy Rodzice, liczymy na waszą kreatywność :)

???? Do wygrania: 50 paczek z upominkami dla dzieci :)

???? Cel konkursu: zachęcić jak największą liczbę rodziców do nauki z dziećmi

???? Termin zamieszczania zdjęć: 20.03.2020, godzina 12:00

Zasady:
Organizatorem konkursu jest Centrum Rozwoju Lokalnego
Zdjęcia należy zamieszczać w komentarzach do tego wpisu
Zdjęcia powinny przedstawiać rodziców wraz z dziećmi i pokolorowanymi obrazkami, dzieci w trakcie malowania lub zdjęcia samych pokolorowanych malowanek (pełna dowolność)
Jedna osoba może zamieścić maksymalnie 5 komentarzy ze zdjęciami
Zdjęcia należy zamieszczać do piątku 20 marca do godziny 12:00.
Spośród wszystkich zamieszczonych zdjęć Organizator wybierze 50 osób, które otrzymają paczki z upominkami dla dzieci (liczba nagrodzonych osób może zostać zwiększona)
Wyniki konkursu zostaną zamieszczona na profilu Centrum Rozwoju Lokalnego na Facebooku w dniu 23 marca
Portal Facebook nie jest organizatorem konkursu

Rodzicu, nie pobrałeś jeszcze materiałów? Uczyń to teraz, ucz się wspólnie z najmłodszymi i najważniejsze.. #ZostańWDomu
Materiały do pobrania są tutaj: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 

Jednocześnie pragnę poinformować, że nasza szkoła organizuje także konkurs związany z tą stroną.  Chętni uczniowie z klas I – III wykonują samodzielnie, prawidłowo oraz estetycznie wszystkie zadania z kolejnych lekcji. Po powrocie do szkoły przynoszą wszystkie zadania do sali nr 12. Prace należy podpisać i dostarczyć do 3 dni po powrocie do szkoły. Przewidziane nagrody!

 koordynator zajęć w szkole : Wioleta Wieczorek

Artykuły

2020-03-30

#Dzieci uczą rodziców w domu - lekcja 5

Czas na kolejne ciekawe wyzwania. Mamy dla Was 6 zadań do wykonania. Dziś do wspólnej nauki o pomaganiu innym z wyjątkowym gościem - ???? Misiem Uszatkiem serdecznie zapraszamy

 

Czytaj więcej o: #Dzieci uczą rodziców w domu - lekcja 5
2020-03-26

#Dzieci uczą rodziców w domu - lekcja 4

Na naszej stronie zamieściliśmy kolejnych 9 zadań do wykonania! Wszystkie zadania zamieszczone są w jednym pliku. Tematem przewodnim tej lekcji jest to, co nas łączy wszystkich - POLSKA .

 

Czytaj więcej o: #Dzieci uczą rodziców w domu - lekcja 4
2020-03-21

#Dzieci uczą rodziców w domu - lekcja 3

Drodzy rodzice, dzisiaj w ramach 3 lekcji mamy dla Was aż 9 nowych zadań do wykonania wspólnie z Waszymi pociechami. Życzymy Wam mile spędzonego czasu przy rozwiązywaniu zadań.

Czytaj więcej o: #Dzieci uczą rodziców w domu - lekcja 3
2020-03-19

#Dzieci uczą rodziców w domu - lekcja 2

Drodzy rodzice i uczniowie, mamy dla Was kolejne materiały do domowej nauki.

Tym razem przygotowaliśmy dla Was aż 8 zadań, których motywem przewodnim jest zdrowie. Przypominamy, o trwającym konkursie.

Czytaj więcej o: #Dzieci uczą rodziców w domu - lekcja 2