Uczniowie klas pierwszych przyjęci do „AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA”

Zajęcia rozpoczęto od odczytania listu Puchatka do pierwszoklasistów, który zachęcił uczniów do podjęcia działań zawartych w specjalnie przygotowanych kartach pracy poświęconych zasadom ruchu drogowego, bezpieczeństwu w domu, szkole i na podwórku.

Puchatek w swoim liście zapewnił, że na zajęciach dzieci nie będą się nudziły, a dzięki zabawie i krótkim ciekawym filmikom utrwalą bardzo ważne dla nich zasady bezpieczeństwa.
I tak też się stało. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie rozwiązywali rebusy, kolorowali obrazki oraz wymieniali doświadczenia na temat bezpieczeństwa. Na zakończenie zajęć uczestnicy układali historyjkę obrazkową zgodnie z kolejnością wydarzeń. Zostali obdarowani kolorowankami, które przedstawiały zasady ruchu drogowego.
“Akademia Bezpiecznego Puchatka” to program edukacyjny przygotowany przez firmę Maspex wspólnie z Komendą Główną Policji.