Tworzymy zapachowe mydełka - warsztaty w klasie 2a

8 listopada w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panią mgr Ewę Wandas – Sazykin uczestniczyli uczniowie klasy 2a i nauczycielki z Hiszpanii. Zajęcia prowadzone były metodą CLIL (nazewnictwo zapachów, kolorów, dodatków do mydełek w języku angielskim).

Warsztaty rozpoczęliśmy od rozpoznawania zapachów (sosna, goździki, cytryna, cynamon i inne), dodatków do mydełek np. płatki różnych kwiatów. Następnie wybieraliśmy kształt oraz kolor naszych mydełek, a w międzyczasie pani prowadząca podgrzewała glicerynę, z której powstać miały nasze zapachowe cudeńka. Uczestnicy warsztatów wsypywali płatki kwiatów do foremek, po zalaniu ich gliceryną, wlaniu kliku kropel barwnika, mydełka zostały odstawione do zastygnięcia. Przygotowaliśmy etykietkę, pięknie zapakowaliśmy nasze mydełka, które mogą być wspaniałym prezentem dla mamy, babci, siostry. Wspaniały zapach unosił się jeszcze przez kilka lekcji.

#Erasmus+ #Erasmusdays#Spain