Wycieczka klas drugich do FUNZEUM w Gliwicach

9 października 2023r. uczniowie klas drugich pojechali na wycieczkę do Funzeum- Muzeum Światła i Koloru. To niezwykłe i wyjątkowe miejsce, prawdziwe KRÓLESTWO ŚWIATŁA I KOLORU- gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą.

Zaraz po przywitaniu, wraz z panem przewodnikiem , dzieci wyruszyły w bajkowy świat!  Odwiedziły Wystawę Kolorów, gdzie czekały na nich ekspozycje w siedmiu kolorach tęczy. Były tam "tęczowe ławeczki", wielkie plastry miodu, zielona dżungla i wiele innych. Odwiedziły też salę z pryzmatem- bryłą pokazującą z jak wielu barw tak naprawdę składa się białe, „bezbarwne” światło.

Dzieci zwiedziły też Wystawę Światła. Tam znalazły się pokoje fluorescencyjne i kraina zwierciadeł i luster.  Udali się do pokoju, w którym znajdowały się ogromne planety i Księżyc, który jest w pewnym sensie jednym wielkim zwierciadłem.

Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach plastycznych, gdzie kolorowali  zwierzęta, które przeniosły się w  interaktywny las.  Następnie był czas wolny na zabawę oraz zakupy w  kawiarence.

Dzieci wracały do domu zmęczone, ale bardzo zadowolone z wycieczki!