WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W SZKOLE

W czasie ferii mury naszej szkoły odwiedziły dzieci z przedszkola: 19 stycznia PP14, 23 stycznia PP14 oraz PP6, 24 stycznia PP6.

Z ogromną przyjemnością gościliśmy przedszkolaków w sali nr 14, a zajęcia poświęcone naszym czworonożnym przyjaciołom pozwoliły spojrzeć dzieciom na psa z innej perspektywy: zrozumieć mowę ciała psa, jego potrzeb oraz nauczyć się bezpiecznych zachowań wobec psów i odpowiedniej reakcji w sytuacjach zagrożenia. W trakcie zajęć odbyły się zabawy ruchowe przy muzyce, a na zakończenie wszyscy wykonali prace plastyczne.

Największe emocje w naszych gościach wzbudziła wizyta Pani Moniki, która przybyła na zajęcia z Lilką (pieskiem rasy Seter Szkocki) i poprowadziła z naszymi gośćmi zajęcia zooanimacyjne z elementami dogoterapii. Dla maluchów było to nie lada przeżycie, dzieci bowiem mogły podchodzić do Lilki, głaskać ją, karmić i wydawać polecenia. Zajęcia Pani Moniki pomogły też dzieciom w kształtowaniu orientacji w schemacie własnego ciała i poznawaniu budowy zwierzęcia.
Pani Monice dziękujemy za wspaniałe zajęcia!
Naszym Małym Przyjaciołom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły i aktywny udział w zajęciach. Była to dla nas ogromna przyjemność