WARSZTATY METODYCZNE DLA STUDENTÓW UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

W środę 26 października 2022, zorganizowano w naszej szkole warsztaty metodyczne dla studentów kierunków pedagogicznych. Na zajęciach edukacyjnych w klasie 2b i 3a gościły studentki kierunku: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji, Kampus w Cieszynie, wspólnie z opiekunem merytorycznym  panią  dr hab. Beatą Oelszlaeger-Kosturek, prof. UŚ.

W ramach warsztatów studentki uczestniczyły w spotkaniu nt. Organizacji pracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w oddziałach integracyjnych, następnie w prelekcji pt. Akcja #kochamsłyszeć - Agnieszki Kaproń prowadzonej przez panią mgr Monikę Jochymek - nauczyciela specjalistę, surdopedagoga. Następnie studentki podzieliły się na mniejsze grupy i uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych:
- klasy 3a pt. Legendy kontra błędy - utrwalenie zasad pisowni wyrazów z ó prowadzonych przez nauczycielki mgr Elżbietę Schinohl i mgr Barbarę Niedzielę w obecności dyrektora szkoły pani mgr Beaty Siwiec i wicedyrektora pani mgr Dominiki Krym oraz opiekuna merytorycznego UŚ,
- klasy 2b pt. Drzewa liściaste prowadzonych przez nauczycielki: mgr Agnieszkę Musioł-Ferszt, mgr Elżbietę Dudzik.
Część studentów miała możliwość obserwowania zajęć rewalidacyjnych pt. Rozwijanie umiejętności czytania z wykorzystaniem TIK prowadzonych przez panią mgr Elżbietę Henicz.

Dziękujemy Gościom za wizytę w naszej szkole i wspólnie spędzony czas! :)

Koordynator współpracy:
Elżbieta Schinohl