Wojewódzki konkurs „Wielka Liga Czytelników” edycja 2021/2022 - informacja dla uczniów którzy zgłosili swój udział w konkursie

Wojewódzki konkurs „Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy skierowany do uczniów klas 1-8,przedszkoli oraz szkół specjalnych. Celem konkursu jest rozpowszechnianie literatury światowej, rozwijanie kompetencji czytelniczych wpływających na sukces ucznia, a przede wszystkim propagowanie wspólnego spędzania czasu z dzieckiem.

Konkurs polega na czytaniu książek wybranych z listy lektur konkursowych i wypełnianiu formularzy z pytaniami otrzymanymi od koordynatora konkursu. Każdy formularz testu Wielkiej Ligi Czytelników dotyczy jednej książki. Za wypełnienie każdego formularza można uzyskać maksymalnie 100 punktów. Do zaliczenia każdego testu konieczne jest zdobycie minimum 80 punktów. Za zaliczenie testu uczniowie otrzymują jedną sprawność. Uczestnik konkursu  wypełnia formularz do danej książki tylko jeden raz. W kolejnym etapie konkursu udział mogą wziąć wyłącznie Ci uczestnicy, którzy zdobędą komplet 5 sprawności. Dzieci po otrzymaniu testów wypełniają je w domu. Dozwolona jest współpraca dzieci z rodzicami. Rodzice powinni wspierać dzieci podczas udziału w konkursie poprzez wspólne czytanie książek, nakierowywanie dzieci na właściwy tok myślenia podczas rozwiązywania testów. Rodzice pomagają w rozwiązywaniu zadań, ale nie wypełniają testu za dziecko. Wyjątkiem są uczniowie klas pierwszych, którym mogą pomóc rodzice.

Każdy uczestnik otrzymuje od Koordynatora wiadomość e-mail z dostępem do konta internetowego znajdującego się na platformie projektu.

Na jego koncie będą umieszczane wyniki wprowadzone przez Koordynatora.

Uczniowie mogą oddawać formularze do 7 lutego 2022 roku.

Uczniowie klas I-III do pani Elżbiety Henicz

klas IV-VI do pani Renaty Reichman

klas VI-VIII do pani Justyny Jarczok

Testy można oddawać również wychowawcom, którzy przekażą je do pani Alicji Gutowskiej do biblioteki szkolnej.

Powodzenia!