Klasa 1 A w Urzędzie Miasta

W czwartek 14.10.2021 r. dzieci z klasy 1a odwiedziły Urząd Miejski w Jastrzębiu-Zdroju. Była to wyprawa z cyklu „Lekcje o mieście”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda Urząd od środka, dowiedzieć się kto pracuje w Urzędzie, czym zajmują się jego pracownicy oraz poznać problemy, sprawy, pytania, z którymi można przyjść do UM.

Bardzo zaciekawił uczniów udźwiękowiony, dotykowy plan informacyjny Urzędu, z którego korzystać mogą także osoby niewidome. Legenda planu opisana jest zarówno w druku, jak i w brajlu. Plan wyposażono w przyciski, po których wciśnięciu interesant otrzymuje głosową informację.

W czasie wizyty udało nam się spotkać z pracownikiem Działu Promocji Miasta, od którego dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki, widokówki oraz foldery promujące atrakcje turystyczne naszego miasta i okolic. Serdecznie dziękujemy za wyrozumiałość oraz ciepłe i serdeczne przyjęcie.

Po wizycie w Urzędzie Miasta poszliśmy zobaczyć, jak postępują prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego z ulicami Graniczną i Północną w Jastrzębiu-Zdroju. Stwierdziliśmy, że prace idą pełną parą.

W drodze powrotnej do szkoły znalazła się jeszcze chwila na krótką zabawę.

Elżbieta Henicz