OLIMPIADA MATEMATYCZNA JUNIORÓW (OMJ)

23 września czwórka uczniów naszej szkoły z klas 7-8 wzięła udział w części testowej Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Podczas 75-minutowego sprawdzianu uczestnicy odpowiedzieli na 15 pytań zamkniętych. Rozwiązanie testu polegało na rozstrzygnięciu, które stwierdzenia podane w podpunktach do każdego zadania są prawdziwe, a które fałszywe. Równolegle trwa część korespondencyjna olimpiady. Na stronie www.omj.edu.pl dostępne są zadania, które ochotnik może rozwiązać i odesłać na adres komisji do 11.10.2021 r., po spełnieniu warunków zawartych w regulaminie dostępnym na stronie OMJ. Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych. Jednocześnie to jedyna olimpiada przedmiotowa z matematyki na poziomie szkoły podstawowej wpisana na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej olimpiad uprawniających do przyjmowania laureatów i finalistów w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych. Trzymamy kciuki za naszych uczestników!"