Projekt "Kokosza, grosz do grosza" - zajęcia nr 2

9, 10 września 2021 r. w klasach 2b, 3a i 3b odbyło się drugie spotkanie z projektu poświęconego edukacji finansowej. Uczniowie uzyskali odpowiedź na pytanie: Do czego wykorzystujemy pieniądze? Poznali także miejsca oraz sposoby oszczędzania.

Na zajęciach dzieci posługiwały się poznanymi wcześniej monetami i banknotami obowiązującymi w Polsce oraz  projektowały własną skarbonkę. Wzbogaciły zasób słownictwa o wyrazy: bankomat, wypłata, opłaty, wydatki, bank, oszczędzanie. Uczniowie pracowali także w kokoszowych kartach pracy. Na zakończenie spotkania otrzymali ołówki, teczki, zakładki oraz notesiki i zabrali się pod czujnym okiem nauczycieli do wykonywania skarbonek z przyniesionych wcześniej materiałów.

koordynator projektu i prowadząca zajęcia: Wioleta Wieczorek