Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 - Ślubowanie Klas Pierwszych

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

- Ślubowanie Klas Pierwszych

Uczniem być – to ważna sprawa
i otwierać wiedzy drzwi.
Uczyć się, by świat poznawać, ślubujemy dziś!”.

1 września 2021 r. odbyło się Uroczyste Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego połączone z jedną z piękniejszych ceremonii odbywających się w naszej szkole, czyli przyjęciem najmłodszych uczniów w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością wyjątkowi goście: Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój – Pani Anna Hetman oraz Naczelnik Wydziału Edukacji - Pan Stanisław Faber.

Pani Dyrektor Ewa Wandas-Sazykin, powitała zebranych gości i skierowała ciepłe słowa do przyszłych pierwszoklasistów. Po krótkiej części artystycznej w wykonaniu uczniów klas czwartych, nastąpiła część oficjalna. W obecności rodziców, dyrekcji, nauczycieli  i wychowawców odbyło się Ślubowanie, którego tekst odczytał Pan Naczelnik Wydziału Edukacji. Następnie Pani Prezydent Anna Hetman dokonała symbolicznego pasowanie na ucznia klasy pierwszej.  Ukoronowaniem tego ważnego wydarzenia było otrzymanie przez uczniów pamiątkowych dyplomów oraz upominków od Pani Prezydent.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów w murach szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

Elżbieta Henicz

Czytaj więcej na Oficialnej stronie miasta Jastrzębie-Zdrój

Obejrzyj relację z tego dnia!