Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka

"Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka" jest inicjatywą Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego skierowaną do najmłodszych uczestników ruchu drogowego tj. do przedszkolaków i uczniów klas 1-3. W ramach  tej akcji dn. 22 marca 2021 r. odbyło się edukacyjne spotkanie dzieci klas 1 – 3 naszej szkoły z Inspektorem Transportu Drogowego.

Ze względu na sytuację epidemiczną i zagrożenie SARS-CoV-2  zajęcia online dostosowane były do trybu nauki zdalnej. Lekcja z Tirkiem miała interaktywny charakter, a wykorzystywane narzędzia edukacyjne w postaci m.in. prezentacji multimedialnej, umożliwiły uczniom aktywne uczestnictwo w zajęciach. Spotkanie  uatrakcyjnione było także animowanymi filmami, których głównym bohaterem jest krokodylek Tirek. Dodatkowym elementem lekcji online była także możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Inspekcji Transportu Drogowego. Prowadzący zajęcia prezentował m.in. elementy umundurowania oraz wyposażenia inspektora ITD.

W "Lekcji bezpieczeństwa" utrwalaliśmy wiadomości o tym, jak właściwie poruszać się po drodze, dlaczego odblaski są super, jak zachowywać się podczas jazdy na wycieczkę. Krokodylek pokazał też, jak postępować z pasami bezpieczeństwa.

Zobacz:

Zachęcam uczniów i rodziców do wykorzystania materiałów edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa z "Krokodylkiem Tirkiem". Na stronie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego można znaleźć sporo ciekawych pomocy do nauki i zabawy - krzyżówki, rebusy, gry oraz filmy edukacyjne.

Materiały edukacyjne

Pamiętaj o dobrych radach Tirka podczas poruszania się po drodze i w czasie codziennej zabawy.

Koordynator wydarzenia

Elżbieta Henicz