Jak zadbać o swoje emocje i zdrowie psychiczne w czasach pandemii, izolacji, kwarantanny. Informacje dla Uczniów.

DROGI UCZNIU!

Aktualna sytuacja w kraju i na świecie powoduje w nas zarówno podenerwowanie i niepewność, a z drugiej strony ciekawość i poczucie, że wszystko się jakoś ułoży.
Każdy z nas jest inny i na swój własny, niepowtarzalny sposób przeżywa tę trudną sytuację trwającą już ponad miesiąc.
Są jednak pewne rzeczy pomagające dbać nam o nasze emocje i zdrowie psychiczne, które jest równie ważne jak te zdrowie fizyczne.

Jeśli czujesz lęk i niepokój nie bój się prosić o pomoc. To, co aktualnie przeżywasz jest całkowicie normalne.
Pierwszą osobą, która może Ci pomóc jest rodzic. Dlaczego?
-Jest najlepszym przytulaczem,
-jest bliską Ci osobą,
-chętnie wysłucha,
-jest dostępny na wyciągnięcie Twojej ręki.

Jeśli masz lepszy kontakt z przyjaciółką/przyjacielem- zadzwoń, porozmawiaj, powiedz, co Cię trapi. Dzielenie się problemem zmniejsza jego wagę.

Jeśli wolisz porozmawiać z kimś innym pamiętaj My także cały czas na Ciebie czekamy!
Napisz do mnie lub do Pani Pedagog na librusie.

Możemy porozmawiać, spróbować znaleźć sposób idealny dla Ciebie - oswajający Twoje emocje. Ważne jest, aby pozwolić im przejść przez ciało, ale w pełnym rozumieniu i akceptacji.

Masz także możliwość skontaktowania się z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną. Specjaliści udzielają porad i konsultacji za pośrednictwem e-mail w godzinach od 8.00 do 15.00
Psycholog (dział szkolny): psycholog-SP@ppp.jastrzebie.pl
Psycholog (dział młodzieżowy): psycholog-mlodziez@ppp.jastrzebie.pl
Pedagog (dział szkolny): pedagog-SP@ppp.jastrzebie.pl
Pedagog (dział młodzieżowy): pedagog-mlodziez@ppp.jastrzebie.pl
oraz telefonicznie w godzinach od 8.00 do 12.00 (w tym okresie proszę dzwonić pod numer telefonu 517852457).

WAŻNE!
Pamiętaj – jeśli w domu nie dzieje się dobrze, a zamiast wsparcia są krzyki, bicie i nie czujesz się bezpiecznie skontaktuj się z Nami, bądź zadzwoń na telefon zaufania: 116 111 – Linia czynna 24/h. Policja także jest od zapewnienia Ci tak ważnego poczucia bezpieczeństwa. Zadzwoń pod 112 , 997 lub 32 478 72 00-numer do Komendy Miejskiej w Jastrzębiu- Zdroju.

Pozdrawiamy serdecznie, życzymy zdrowia i zachęcamy do kontaktu
Wasz psycholog Dominika Pifczyk oraz pedagog Joanna Łapińska- Gruszczyk