Historyjka społeczna dla młodszych uczniów z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera. Dlaczego muszę się uczyć w domu zamiast w szkole

W Polsce zamknięto wszystkie szkoły z powodu epidemii koronawirusa. Epidemia to bardzo duża ilość zachorowań na określoną chorobę. Koronawirus wywołuje chorobę zakaźną o nazwie COVID-19. Ludzie szybko zarażają się od siebie. W szkole pracuje i uczy się dużo osób, dlatego wszystkie szkoły zamknięto. Żeby ludzie nie spotykali się i nie zarażali od siebie. To nowa sytuacja dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Ale wiemy, co robić. Nauczyciele uczą korzystając z pomocy internetu. Uczniowie uczą się w swoich domach.

Ty masz w domu wyznaczone miejsce do nauki szkolnej. Na tablicy jest przypięty plan pracy szkolnej w domu i plan przerw. Nauczyciele przysyłają na maila zadania do wykonania w domu. Wykonujesz te zadania po kolei, mama (lub inna osoba) może Ci pomóc. Mama (lub inna osoba) przesyła na maila nauczycielowi informacje o wykonanych przez ciebie zadaniach.

W domu uczysz się do dnia 8 kwietnia 2020 roku. Od 9 kwietnia 2020 roku rozpocznie się przerwa świąteczna, która potrwa do 14 kwietnia 2020 roku. Podczas przerwy świątecznej nie trzeba wykonywać zadań przesyłanych przez nauczyciela.

Opracowała: Anita Wieloch