Projekt Misja Kieszonkowe w klasie III B

Budżet, transakcja, nominał, waluta, papiery wartościowe.... to tylko nieliczne z wielu pojęć, z jakimi uczniowie klasy III B zapoznawali się w ciągu kilku dni. Zajęcia prowadzone były w ramach projektu „Misja Kieszonkowe”, którego autorem jest Bank BNP Paribas. Projekt ma na celu przybliżenie dzieciom wiedzy skąd biorą się pieniądze, jak się je zarabia, jak można odkładać kieszonkowe.

Dzięki aktywnościom zawartym w scenariuszach, uczniowie dowiedzieli się o możliwości trzymania kieszonkowego na koncie bankowym, poznali proces zakładania konta w banku i dowiedzieli się jak posługiwać się kartą płatniczą oraz na czym polegają płatności bezgotówkowe.

Podczas zajęć uczniowie utrwalali swoją wiedzę korzystając dodatkowo z platformy edukacyjnej Eduelo. Z przeprowadzonych zajęć dzieci wyniosły także bardzo ważną naukę- by nie postrzegać ludzi przez pryzmat tego, co posiadają i ile pieniędzy mają, ale dostrzegać inne cech tj. dobro, mądrość, przyjaźń i bycie pomocnym.