Z wizytą w oczyszczalni ścieków

22 kwietnia to Dzień Ziemi. Uczniowie klasy 6a i 6b uczcili ten dzień wizytą w Jastrzębskich Zakładach Wodociągów i Kanalizacji.

Na początku spotkania uczniowie odbyli lekcję na temat stanu czystości wód w Polsce i w naszym mieście. Podczas prelekcji poznali także sposoby dbania o zasoby wody pitnej na świecie. Wiedzieliście, że tylko 10% wód słodkich na świecie to wody, które nadają się do picia? To naprawdę niewiele!
Po prelekcji odbyła się wycieczka po oczyszczalni ścieków i uczniowie mieli możliwość zobaczenia kolejnych etapów oczyszczania ścieków.
Na koniec spotkaliśmy się z pszczelarzem, który opowiadał o życiu pszczół i demonstrował kolejne etapy powstawania miodu. Spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem od pana pszczelarza. Miód był przepyszny! Na pewno jeszcze kiedyś odwiedzimy ...pana pszczelarza.