POLA NADZIEI kwitną wokół nas...POMÓŻMY!

„A ten kwiatek, który w rękach trzymam, ten kwiatek, ale także to wszystko, co jest trudem, wzięli na siebie ludzie, którzy się spotkali po to, żeby pomóc tym, którym jest najtrudniej. To są Pola Nadziei. Nie zapraszamy nikogo na pola, zapraszamy do tej pewności o prawdzie, o dobru, o nadziei. Do Hospicjów przychodzą wszyscy, którzy podejmują się tego trudu, żeby nie to co smutne, to co przygnębiające, to co jest prawie że rozpaczliwe, miało ostatnie słowo, tylko prawda, dobro i miłość.”

[Ks. Kardynał Franciszek Macharski]

Zakwitło także nasze szkolne POLE NADZIEI. Dzięki żonkilowi– międzynarodowemu symbolowi nadziei, dzieci i młodzież w sposób przystępny mogą dowiedzieć się o tym co jest trudną, ale nieodłączną częścią życia: o chorobie, przemijaniu i stracie, ale także o nadziei i radości jaką może wnieść w tych chwilach człowiek, wrażliwy i otwarty na los drugiego człowieka.

Kochani pomóżmy chorym i ich bliskim, podopiecznym Hospicjum Domowego im. ks. Eugeniusz Dutkiewicza w Jastrzębiu-Zdroju. Pomóżmy wolontariuszom hospicjum, pielęgniarkom i lekarzom, którzy starają się pomagać swoim podopiecznym i nieść NADZIEJĘ.

JAK POMÓC?

W dniach od 08.04. do 12.04.2024 roku na terenie naszej szkoły wolontariusze będą zbierali datki na cele hospicjum. Natomiast w niedzielę 14 kwietnia będziemy kwestowali po każdej mszy przy Kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju. Prosimy o wsparcie symboliczną złotówką hospicjum. POMAGANIE JEST TAKIE DOBRE! Zróbmy zatem coś dobrego!