Światowy Dzień Mycia Rąk

"Jeśli zdrowym pragniesz być

Musisz zawsze ręce myć!”

Światowy Dzień Mycia Rąk obchodzony jest co roku 15 października. Wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego wydarzenia. Celem akcji było uświadomienie uczniom, że prawidłowe MYCIE RĄK jest najłatwiejszym sposobem na pozbycie się drobnoustrojów z rąk i zapobieganie ich przenoszeniu.

W klasach 1-3 odbyły się rozmowy na temat bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste i dokładne mycie rąk. Omówione zostały także zasady prawidłowego mycia rąk oraz zastosowano je w praktyce. Uczniowie wspólnie wykonali plakaty promujące mycie rąk.

Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.