Zakończenie innowacji pedagogicznej "Razem dla dziecka - współpraca środowisk edukacyjnych"

W sobotę 24 czerwca 2023 r. na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie odbyło się zakończenie innowacji pedagogicznej pt. „Razem dla dziecka - współpraca środowisk edukacyjnych”, realizowanej we współpracy studentów II roku studiów jednolitych magisterskich (niestacjonarnych) na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Jastrzębiu-Zdroju.

Studentki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych klasy IIIa od marca do czerwca 2023r. pod kierunkiem wychowawców tej klasy oraz opiekuna praktyk pedagogicznych ze strony UŚ. Panie obserwowały pracę nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, prowadziły ćwiczenia i zabawy śródlekcyjne w klasie III. Podczas spotkania omówiono spostrzeżenia i refleksje dotyczące pracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, przebiegu projektu oraz wręczono podziękowania uczestnikom.

Serdecznie dziękujemy za udział w innowacji pedagogicznej, a także przygotowanie stanowiska z atrakcjami dla dzieci podczas Pikniku Rodzinnego SP5 studentkom:

p. Annie Cojg
p. Marcie Góralczyk
p. Wiktorii Kotłowskiej
p. Dominice Macurze
p. Sylwii Macurze
p. Karolinie Woźniak

Podziękowania kierujemy także do opiekuna merytorycznego studentów pani dr hab. Beaty Oelszlaeger-Kosturek, prof. UŚ za owocną współpracę w realizacji tej innowacji pedagogicznej. Mamy nadzieję na kolejne wspólne projekty w nowym roku szkolnym 2023/2024 :)