Powrót Rodziców do szkolnej ławki - lekcja otwarta w klasie IIIa

W środę 21 czerwca 2023r. o godz. 8.00 w szkolnych ławkach w sali nr 14 zasiedli uczniowie klasy IIIa oraz Rodzice i Babcie. Nasi Goście wzięli udział w Rodzinnej Lekcji Otwartej pt. Żegnamy III klasę, witamy wakacje! W zajęciach uczestniczyły aktywnie pani dyrektor Beata Siwiec oraz pani wicedyrektor Dominika Krym.

Zajęcia rozpoczęliśmy piosenką „Niech żyją wakacje”. Następnie była chwila refleksji nt. zakończenia III klasy podczas słuchania treści wiersza „Czas pożegnania” Ewy Stadtmuller. Podczas zajęć nie mogło zabraknąć ulubionej zabawy uczniów klasy IIIa, czyli „Kocham Cię Polsko!”. Kalambury o tematyce wakacyjnej wywołały sporo emocji. Podczas zajęć był także czas na królową nauk - matematykę i zadanie wymagające znajomości kolejności wykonywania działań. Ciekawym doświadczeniem okazał się także quiz w aplikacji Kahoot! dotyczący zasad bezpieczeństwa podczas wakacji: nad wodą, w górach, w domu oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Na koniec mała improwizacja muzyczna. Wspólnie zadebiutowaliśmy w śpiewaniu piosenki pt. „Z Polą i Oskarem” grając na instrumentach perkusyjnych. Poszło nam koncertowo! :)

Wszyscy uczestnicy poradzili sobie z zadaniami na 6! Panowała serdeczna i swobodna atmosfera pełna humoru, za co serdecznie dziękujemy!

Elżbieta Schinohl, Barbara Niedziela