Wycieczka klas piątych do Cieszyna

15 maja 2023 r. uczniowie klas piątych wraz z opiekunkami: p. R. Rechman, p. I. Skirtun, p.Ewą Wandas- Sazykin i p. A. Gutowską odwiedzili Cieszyn.

Przewodniczką po mieście, którego początki sięgają IX w., była p. E. Wandas- Sazykin, dla której to miejsce jest wyjątkowe i bliskie sercu, gdyż tutaj spędziła lata szkolne- ukończyła szkołę średnią i wyższą.
Uczniowie mieli okazję zwiedzić: Rynek Cieszyński i delektować się cieszyńskimi kanapkami.
Zobaczyli: Teatr im. Adama Mickiewicza, Studnię Trzech Braci - tu wysłuchali legendy o Bolku, Leszku i Cieszku; stary młyn wodny, Wenecję Cieszyńską; zamek, Pałac Myśliwski Habsburgów, górę zamkową, Rotundę i Wieżę Piastowską. Nie zabrakło spaceru wzdłuż Olzy do Mostu Przyjaźni. Pomimo deszczowej aury, wycieczka była bardzo udana. Zobaczcie sami...