Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.

Autyzm rozpoznaje się w okresie wczesnego dzieciństwa  i trwa przez całe życie. Wywiera on wpływ na odbieranie i rozumienie bodźców ze świata, wpływa na relacje społeczne. Osoby z diagnozą ze spektrum autyzmu mają trudności w nawiązaniu relacji z innymi ludźmi, często mają problem z komunikacją, z uczeniem się.

W naszej szkole w ramach  obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu na znak solidarnościi jedności, uczniowie przygotowali i przykleili małe, papierowe baloniki na dużych plakatach, które zdobią nasze korytarze.