Wycieczka klasy 7a i 8b do Cieszyna

Zapraszamy do relacji z wycieczki, stworzonej przez uczniów :)

"Nasza wycieczka do Cieszyna zaczęła się od zbiórki pod MaCdonald’em. Po dojechaniu na miejsce poszliśmy do rezerwatu przyrody, w którym byliśmy ok. 30 min. Później poszliśmy trasą, która ma ok. 5 km, gdzie co sobotę odbywa się bieg, który jest darmowy i w którym wziąć udział może każdy. Następnie przeszliśmy przez most na granicę czeską, gdzie zrobiliśmy sobie zdjęcie grupowe. Potem poruszaliśmy się w kierunku pomnika Mieszka I. Później poszliśmy na taras obserwacyjny, z którego rozciąga się widok na cały Cieszyn i okolice. Po chwili weszliśmy na wieżę, która miała 29 m i 120 schodów. Po zejściu z wieży udaliśmy się do punktu informacyjnego, gdzie jego pracownik przybliżył nam historię miasta. Następnie zobaczyliśmy wystawę w Centrum Przedsiębiorczości „Oranżeria”. Następnie udaliśmy się do Parku Pokoju na godzinną przerwę, gdzie mogliśmy zjeść i sobie odpocząć. Gdy wracaliśmy do autokaru mijaliśmy Teatr im. Adama Mickiewicza, gdzie mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Kolejnym miejscem, które zobaczyliśmy była studnia Trzech Braci, której nazwa pochodzi od legendy: trzech braci maiło się spotkać, w jednym miejscu i gdy im się to udało świętowali. To wydarzenie zapoczątkowało założenia miasta Ciszyn."

Tymon, Krzysztof, Alan, Wiktor, Szymon z 8b

"Wycieczka do Cieszyna była fajna. Przeszliśmy przez granicę czeską. Zwiedziliśmy dwa rezerwaty przyrody nad Olzą. Podziwialiśmy widoki z Wieży Piastowskiej, która liczyła 120 schodów. Byliśmy na starym mieście, gdzie zjedliśmy obiad. Dowiedzieliśmy się, że w Cieszynie co tydzień organizowane są 5 km biegi czesko-polskie zwane „parkrun”. Zwiedzając miasto doszliśmy też do studni Trzech Braci, przy której wysłuchaliśmy ciekawej legendy. Odwiedziliśmy też halę widowiskowo-sportową oraz rotundę, która występuje na banknocie 20 zł."

Zuzia, Klaudia, Kornelia, Patrycja, Wiktoria, Emilia, Matylda z 8b