Lekcje o mieście w klasie 4a

W ostatnim czasie klasa 4a realizowała wraz z wychowawcą lekcje o mieście. W ramach lekcji klasa udała się na spacer i zobaczyła jastrzębskie murale.

Uczniowie byli zaskoczeni, iż murale są nie tylko ozdobą, ale również sposobem na walkę z zanieczyszczeniami powietrza w naszym mieście. Klasa poznała historię miasta oglądając film "Jastrzębie wczoraj i dziś". Uczniowie próbowali wyobrazić sobie jak będzie wyglądać nasze miasto w przyszłości. Rozmawialiśmy o naszych marzeniach i wyobrażeniach miasta w przyszłości. Uczniowie w grupach stworzyli plakaty w nurcie zero waste (z wykorzystaniem starych gazet), na których przedstawili wizję naszego miasta w przyszłości. Okazało się, iż bardzo ważnym aspektem dla nich jest miasto przyjazne zwierzętom.Uczniowie byli zaskoczeni, iż murale są nie tylko ozdobą, ale również sposobem na walkę z zanieczyszczeniami powietrza w naszym mieście. Klasa poznała historię miasta oglądając film "Jastrzębie wczoraj i dziś". Uczniowie próbowali wyobrazić sobie jak będzie wyglądać nasze miasto w przyszłości. Rozmawialiśmy o naszych marzeniach i wyobrażeniach miasta w przyszłości. Uczniowie w grupach stworzyli plakaty w nurcie zero waste (z wykorzystaniem starych gazet), na których przedstawili wizję naszego miasta w przyszłości. Okazało się, iż bardzo ważnym aspektem dla nich jest miasto przyjazne zwierzętom.