Państwowa Straż Pożarna z wizytą w SP 5, czyli zajęcia z pierwszej pomocy

14 października, czyli w Dzień Edukacji Narodowej, na terenie naszej szkoły odbyły się zarówno teoretyczne wykłady jak i praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie klasy Vb i klas VIII pod opieką swoich wychowawców wzięli udział w szkoleniu teoretycznym i praktycznym z wykorzystaniem fantomu, apteczki, defibrylatora AED. Zajęcia poprowadzone zostały pod opieką pracowników Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Celem zajęć było przybliżenie uczniom procesu udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Uczniowie ćwiczyli pozycje boczną ustaloną, resuscytację oraz reagowanie na krwotok, padaczkę i omdlenia. Strażacy opowiedzieli uczniom także o swojej pracy, w której na co dzień pomagają ratować ludzi z wypadków i różnych sytuacji zagrożenia zdrowia.