Dzień Pustej Klasy

W piątek 10 czerwca nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do świętowania Dnia Pustej Klasy. Dzień Pustej Klasy jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu.

Klasy w różny sposób świętowały to wydarzenie: wyjechały na wycieczkę, wybrały się do kina, wędrowały po mieście, odwiedzały park czy lodziarnie. Nie wątpliwie to wydarzenie przypadło uczniom do gustu.

Ponieżej krótkie relacje poszczególnych klas:

Dzień Pustej Klasy w klasie 2B

W piątek 10 czerwca uczniowie klasy 2B, Dzień Pustej Klasy świętowali w plenerze. Zagadki matematyczno-polonistyczne rozmieszczone w pewnych punktach miasta pokierowały uczniów na słodkości w pobliskiej restauracji ze złotymi łukami. Zwieńczeniem świetnego dnia było otrzymanie kolorowych balonów.

A.Gaj, A. Nowak-Tuszyńska, D. Lerch

Klasy 6a i 7b wraz ze swoimi wychowawczyniami postanowili spędzić Dzień Pustej Klasy na wyjeździe i udali sie na wycieczkę górską do Brennej, gdzie wędrowali Bajkowym Szlakiem Utopca.

J.Jarczok, D. Krym. L.Szczęsny, M. Schmidt

Uczniowie klasy 8b postawili w tym dniu na integrację, naukę i dobrą zabawę. Razem z wychowawcą odwiedzili Galerię Historii Miasta. Mieli okazję zwiedzić wspaniałe wystawy i poznać wiele ciekawostek na poniższe tematy:

1. MOJE M

2. CHATA ŚLĄSKA

3. CZASY PRL

4. HENRYK SŁAWIK

4. JASTRZĘBIE-ZDRÓJ W 1974 R. - PROJEKCJA FILMU

5. WYROBISKO GÓRNICZE PROJEKCJA FILMU.

Klasa 8 podsumowała i zakończyła tą wizytą cykl lekcji o mieście. Następnie udaliśmy się spa erkiem po Parku Zdrojowym na pyszne lody do Cafe Park. (dziękujemy Radzie Rodziców, było pysznie) oraz gofry i gorącą czekoladę w parkowej restauracji.

To był cudowny dzień, wypełniony śmiechem i pozytywną atmosferą.

Pogoda dopisała.

Uczniowie jak zwykle spisali się na medal, a swoją postawą spowodowali, że wychowawcą pękał z dumy.

J. Sobocik