Lekcja klasy 1a w Zielonej Pracowni

23.05.2022r. klasa 1a uczestniczyła w bardzo ciekawych zajęciach, które przeprowadziła p. Hanna Nowak. Temat lekcji brzmiał: W świecie chemii i fizyki – warsztaty chemiczne dla klas pierwszych.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzić Zieloną Pracownię fizyko-chemiczną, poznać jej najważniejsze elementy wyposażenia (m. in. szafa na odczynniki, rodzaje odczynników, magazyn sprzętów, szkło laboratoryjne, pomocy dydaktyczne). Niezwykle ciekawa dla dzieci była demonstracja działania maszyny elektrostatycznej, termometru Galileusza, zestawu do badania właściwości magnetycznych różnych substancji, a także przedstawienie zawartości walizki EKO-badacza. W drugiej części zajęć pierwszoklasiści uczestniczyli w warsztatach „Jakie pH mają różne ciecze”. Uczniowie samodzielnie sprawdzali pH za pomocą fenoloftaleiny, oranżu metylowego i papierka wskaźnikowego odczyn octu, wody i wody z sodą oczyszczoną metodą kroplową. Po naniesieniu substancji z pomocą nauczyciela uczniowie dodawali wskaźniki następnie obserwowali zmiany zabarwienia kropli. Na podsumowanie zajęć uczniowie wykonali quiz tematyczny w aplikacji Wordwall przy użyciu tablicy multimedialnej.

Bardzo dziękujemy p. Hannie Nowak za pasjonujące i pouczające zajęcia.

Elżbieta Henicz