Klasa I A - Zakończenie projektu "Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?

Klasa Ia w marcu 2022r. rozpoczęła realizacje projektu „Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż?” w ramach fundacji Uniwersytet Dzieci. Projekt zabrał uczniów w fascynującą podróż po świecie przyrody, uczył dostrzegania jej różnorodności oraz sposobów dbania o otaczający świat.

Dzieci w czasie realizacji poszczególnych lekcji oglądały interesujące filmy ze specjalistami, którzy przybliżali im omawiane zagadnienia. Uczniowie prowadzili proste obserwacje przyrodnicze, wykonywali doświadczenia i samodzielnie wyciągali wnioski.

Jak prawdziwi studenci uczniowie otrzymali Indeksy, w których rysowali to, co im się najbardziej podobało na zajęciach i wklejali zdobyte naklejki.

Uczniowie zrealizowali następujące 2 bloki tematyczne wg scenariuszy kompetencyjnych

Lekcje na rozgrzewkę - 2 tematy mające na celu integrowanie klasy i oswajanie uczniów z ich emocjami:

· Jak być dobrym przyjacielem?

· Jak się uczyć koncentracji uwagi ?

Lekcje tematyczne - 6 tematów, związanych z tematem projektu oraz podstawą programową:

· Dlaczego zwierzęta nie lubią hałasu.

· Co to znaczy, ze rośliny żyją?

· Czy ptaki mają zęby?

· Jak zwierzęta przystosowują się do środowiska?

· Gdzie mieszkają jeże?

· Kto będzie głodny jak znikną dżdżownice?

Na koniec projektu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Elżbieta Henicz

Izabela Duk-Bochnak