# Dzieci Uczą Rodziców Ogólnopolska Akcja Edukacyjna nr 8 „Zielona Ziemia”

22 kwietnia 2022r. z okazji Światowego Dnia Ziemi odbyły się kolejne zajęcia z trzeciej edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej #Dzieci uczą rodziców. Spotkanie nosiło tytuł „Zielona Ziemia”.

Dzięki prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się: Jak prawidłowo segregować odpady? Co kryje się pod terminami: segregacja odpadów, recycling oraz ekologia? Poznaliśmy zasady dbania o środowisko naturalne i naszą planetę. Dowiedzieliśmy się, jak ważne są pszczoły dla naszego środowiska. W trakcie trwania zajęć kolorowaliśmy znak recyclingu, pojemniki, do których wrzucamy posegregowane odpady oraz model naszej planety. Po zakończonym spotkaniu uczniowie zabrali karty pracy do domu, aby porozmawiać z rodzicami na temat wiedzy zdobytej podczas zajęć.

koordynator zajęć: Wioleta Wieczorek