Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój

ul. Mazurska 6

tel. +48 324 714 704

       +48 459 450 093

poczta@sp5.jastrzebie.pl
Jesteś tutaj: Start / Nasze sukcesy / Przedmiotowe

Przedmiotowe

Artykuły

2020-01-27

"Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Henryk Sławik - bohater z Szerokiej"

Niedawno w naszej szkole odbył się konkurs, zorganizowany przez Panie Magdalenę Dudek i Magdalenę Schmidt, dla uczniów klas IV-VIII pt. "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Henryk Sławik - bohater z Szerokiej". Wydarzenie to miało na celu m.in kształtowanie i pielęgnowanie patriotyzmu (szczególnie lokalnego), kształtowanie i pielęgnowanie dociekliwości historycznej oraz doskonalenie wśród uczniów umiejętności pozyskiwania informacji z różnych źródeł.

Czytaj więcej o: "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Henryk Sławik - bohater z Szerokiej"

Sukces uczniów w XVI Miejskim Turnieju Wiedzy o Zdrowiu.

 

W listopadzie na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju odbył się szkolny etap konkursu, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas siódmych i ósmych. W wyniku tego etapu wyłoniona została grupa finalistów, którzy otrzymali największą liczbę punktów i reprezentowali szkołę w etapie miejskim, który odbył się 5 grudnia 2018 roku. Uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejny sukces.

 

 

Czytaj więcej o: Sukces uczniów w XVI Miejskim Turnieju Wiedzy o Zdrowiu.

Porozumienie Jastrzębskie- nasza historia, nasza chluba!

12 września 2018 r. uczennice klasy 7b (Aleksandra Kokot, Klaudia Bulzak i Hanna Tarnowska) uczestniczyły wraz z polonistką Magdaleną Dudek w konferencji z cyklu "Pamięć Jastrzębska pamięta i zapomnieć nie potrafi".  Prelekcje zaproszonych gości poprzedziło rozstrzygnięcie IV Międzyszkolnego Konkursu "Porozumienie Jastrzębskie- nasza historia, nasza chluba!", którego laureatką została Hanna Tarnowska, natomiast Aleksandra Kokot i Klaudia Bulzak otrzymały za swoje prace  wyróżnienie. 
 
Magdalena Schmidt i Magdalena Dudek 
Czytaj więcej o: Porozumienie Jastrzębskie- nasza historia, nasza chluba!