Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Władysława Broniewskiego

44-335 Jastrzębie-Zdrój

ul. Mazurska 6

tel. +48 324 714 704

       +48 459 450 093

poczta@sp5.jastrzebie.pl
Jesteś tutaj: Start / Projekty / Projekty unijne

Projekty unijne

 

Artykuły

Zajęcia szachowe

W ramach projektu unijnego od października 2018r., w każdy czwartek o godz. 8.00,  uczniowie klasy Ib uczęszczają na zajęcia szachowe. Dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się drewnianym wojskiem, uczą się i doskonalą swoje umysły.

Czytaj więcej o: Zajęcia szachowe

Zajęcia kompensacyjno-korekcyjne

Zajęcia kompensacyjno-korekcyjne były prowadzone w dwóch grupach,  z uczniami klasy IV b i V a. Na zajęciach usprawniano funkcje percepcyjno- motoryczne zaangażowane  w procesach pisania i czytania, stymulowano poznawczy rozwój ucznia, poszerzano zasoby słowno- pojęciowe mowy, kształcono słuch fonematyczny, wytwarzano skojarzenia słuchowo- wzrokowe, doskonalące pamięć wzrokową stanowiącą podstawę zapamiętania zasad pisowni, a przede wszystkim zapoznano z zasadami pisowni.

Czytaj więcej o: Zajęcia kompensacyjno-korekcyjne

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki dla klas 4.

Celem zajęć było wyrównanie szans edukacyjnych z matematyki uczniów z klas 4. Uczniowie głównie poprzez ćwiczenia,  zabawę i gry edukacyjne mogli uzupełniać swoją wiedzę i umiejętności matematyczne.

 

 
Czytaj więcej o: Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki dla klas 4.

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki dla klasy Vc

Zajęcia  były  prowadzone głównie metodami aktywnymi, dzięki czemu uczniowie pozbywali się swojej niechęci do przedmiotu. Metody pracy staraliśmy się maksymalnie opierać na pomocach naukowych. Dzięki zajęciom uczniowie utrwalili i pogłębili umiejętności i wiadomości matematyczne zdobyte podczas lekcji. Uczestnicy przekonali się, iż matematyka nie jest taka trudna i rozwijali swoje zainteresowania. Zajęcia miały na celu wyrównanie szans między uczniami i wzmocnienie poczucia własne wartości wśród uczniów. 

Prowadzący: Magdalena Gajda 

Czytaj więcej o: Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki dla klasy Vc