VI edycja konkursu RAZEM WESELEJ – 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole – Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Jastrzębiu – Zdroju,odbywały się zmagania plastyczno - sportowe dla najstarszych grup przedszkolnych w ramach konkursu „RAZEM WESELEJ”.

W tym roku szkolnym konkurs odbywał się pod hasłem50 lat – czy to dużo, czy mało?” i był związany z obchodami 50-lecia szkoły. Dzieci rywalizowały w 2 etapach: plastycznym i sportowym. Temat pracy plastycznej to - „Szkoła za kolejne 50 lat oczami najmłodszych”, etap sportowy - to turniej na terenie szkoły pod hasłem „Każdy z nas o sprawność fizyczną dba”.  Do tegorocznej szóstej edycji zgłosiło się 6 najstarszych grup z 5 jastrzębskich przedszkoli (PP nr : 4, 5, 6, 15, 23).

Tak jak i w poprzednich edycjach, grupy wspaniale wywiązały się z zadania i dostarczyły  przepiękne prace w formacie A1, na których możemy podziwiać w galerii szkolnej - szkoły przyszłości. Wszystkim uczestnikom, czyli 150 przedszkolakom oraz ich opiekunom gratulujemy wyobraźni i cierpliwości podczas tworzenia.

Do etapu sportowego przedszkolaki przygotowały się wzorowo - grupy sprawnie prezentowały się podczas poszczególnych konkurencji sportowych. Wraz ze swoimi opiekunkami pełne zapału i sportowej walki rywalizowały w pięciu dyscyplinach:

1. Bieg z piłką.

2. Sadzenie „ziemniaka” - bieg z woreczkiem gimnastycznym.

3. Przejście przez szarfę.

4. Przejście przez hula-hop.

5. Rzuty piłką do kosza.

Po podsumowaniu punktów, przez komisję w składzie: Krystyna Kulczycka – Pruszyńska, Wioleta Wieczorek, Ewelina Weygand, Leszek Taruc, wyniki konkursu prezentują się następująco:

• 1 miejsce - grupa z Publicznego Przedszkola nr 4 pod opieką Pani Joanny Pęcherz i Pani Bożeny Michalskiej.
  • 2 miejsce - grupa z Publicznego Przedszkola nr 23 pod opieką Pani Bernadety Sobolewskiej i Pani Malwiny Furman.
  • 3 miejsce - grupa z Publicznego Przedszkola nr 5 pod opieką Pani Grażyny Przybyły.
  • 4 miejsce- grupa z Publicznego Przedszkola nr 15 pod opieką Pani Agaty Krakowskiej.

Zwycięzcy konkursu otrzymali statuetkę laureata oraz bilet wstępu dla całej grupy do sali zabaw WESOŁKOWO ufundowanej przez panią Anetę Rizos. Zdobywcom drugiego miejsca wręczono bilet wstępu dla 25 osobowej grupy do sali zabaw BAJKOLANDIA ufundowany przez właściciela Panią Elżbietę Kierc, natomiast 3 i 4  miejsce zmagań zostało nagrodzone  biletem wstępu dla wszystkich dzieci na zajęcia grupowe do szkoły tańca „Eksplozja tańca” ufundowane przez Panią Agnieszkę Cichoń.

Na zakończenie wspólnego spotkania przedszkolakom rozdano upominki oraz wręczono nagrody rzeczowe każdej grupie biorącej udział w konkursie.

Pomysłodawca i koordynator konkursu - Ewa Wandas – Sazykin

Autor: admin