Narodowy Program Rozowju Czytelnictwa

"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"  - jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Priorytet 3Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
Celem priorytetu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne dla dzieci i młodzieży, szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne, a także szkoły, zespoły szkół i szkolne punkty konsultacyjne przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej oraz biblioteki pedagogiczne w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.

Źródło:

W ramach tego programu  Szkoła Podstawowa nr 5  otrzymała dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej za łączną kwotę 15 tys. zł.Księgozbiór szkolny wzbogacił się o około 800 nowych książek – lektur i nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży. Zamówione książki zostały wpisane do systemu bibliotecznego i trafiły na biblioteczne półki. Oprócz zakupu książek Programowi w szkole towarzyszą inicjatywy czytelnicze dla uczniów klas 1-8.

Koordynatorką programu jest pani Krystyna Lotko.