Sukces uczniów w XVI Miejskim Turnieju Wiedzy o Zdrowiu.

W listopadzie na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju odbył się szkolny etap konkursu, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas siódmych i ósmych. W wyniku tego etapu wyłoniona została grupa finalistów, którzy otrzymali największą liczbę punktów i reprezentowali szkołę w etapie miejskim, który odbył się 5 grudnia 2018 roku. Uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejny sukces.

W kategorii klas VIII otrzymaliśmy :
I miejsce: Zbigniew Faruga (VIII A)
III miejsce: Anna Skwira (VIII B)

Wyróżnienie: Zuzanna Ulita (VIIIA)

W kategorii klas VII otrzymaliśmy:
II miejsce: Hanna Tarnowska (VII B)
Wyróżnienie: Aleksandra Kokot (VII B)

Drugi etap turnieju zorganizowany został przez Wydział Polityki Społecznej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój. Honorowy patronat nad konkursem objęła pani prezydent Anna Hetman. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia, zasad udzielania pierwszej pomocy czy nauki o budowie człowieka. Nagrodą były publikacje książkowe, związane z tematyką konkursu. Nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu wręczył Robert Chojecki, zastępca prezydenta miasta. Za przeprowadzenie etapu szkolnego konkursu  i przygotowanie uczniów była odpowiedzialna pani Monika Dworak-Kulig.

Gratulujemy Uczniom i nauczycielowi :)

Autor: Monika Dworak-Kulig