Kampania antynikotynowa "Nie pal się na starcie"

Głównym celem kampanii jest powstrzymanie młodych osób od sięgnięcia po pierwszego papierosa. Przekaz projektu juest: nie warto zaczynać palić, bo palenie może negatywnie wpłynąć na Twoją przyszłość, a uzależnienie zapoczątkowane w tak młodym wieku może mieć także bardzo groźne skutki w przyszłości. Celem kampanii jest przekonanie młodzież, że papierosy są substancją uzależniającą, która może zniszczyć talent, w jakiekolwiek dziedzinie. Organizatorem kampanii jest Fundacja Aflofarm, której jednym z głównych obszarów działań jest walka z nikotynizmem. Więcej

Na swoich lekcjach wychowawczych klasa V b i VIe oglądały film "Nie spal się na starcie". Ambasadorzy kampanii, osoby znane w środowisku młodzieżowym, które aktywnie wspierają walkę z nikotynizmem i nigdy nie paliły papierosów, mówią o tym dlaczego nie warto zaczynać palić. Prezentują róże skutki wpływu papierosów na zdrowie i uświadamiają czy jest nałóg. Po filmie uczniowie analizowali przedstawione w nim sytuacje i zastanawiali sie, czym kierują się młode osoby, kiedy sięgają po pierwszego papierosa. Na ucznach zrobiły ogromne wrażenie informacje, że codziennie w Polsce 500 nastolatków zaczyna palić, a w ciągu roku 600 tys. ludzi na świecie umiera z powodu biernego palenia.

Zajęcia zakończyły się wnioskiem, ze obejrzany przez nich film warto zaprezentować osobom w ich rodzinach, które są palaczami!