I Powiatowy konkurs „Sukces nie jedno ma imię- a osiem. Sylwetki polskich noblistów” - Maria

I. Adresaci: uczniowie szkoły podstawowej z oddziałów IV-VIII.
II. Cele konkursu:
• pogłębianie wiedzy na temat życiorysów polskich noblistów i jej popularyzacja;
• pogłębianie znajomości dotyczącej działalności naukowej, twórczej oraz społecznej polskich noblistów;
• doskonalenie umiejętności wyszukiwania
informacji z różnych źródeł;
• doskonalenie umiejętności zaprezentowania własnej wiedzy.

III. Szczegółowe zasady konkursu:
1. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie lapbooka, prezentującego biografię i dokonania Marii Skłodowskiej-Curie.
Praca powinna:
• przedstawiać informacje dotyczące życia, pracy i działalności Marii Skłodowskie-Curie;
• być wykonana z trwałych materiałów, różnymi technikami i metodami w formie pisemnej oraz rysunkowej z zachowaniem konstrukcji lapbooka. Nie dopuszcza się prac wykonanych z materiałów sypkich;
• wykonana z papieru o wymiarach A3 lub A2 i zawierać minimum 6 kieszeni, schowków itp.;
• być wykonana samodzielnie;
• zawierać na odwrocie metryczkę z informacjami: imię, nazwisko autora oraz klasę, także imię i nazwisko opiekuna, jak również nazwę szkoły oraz dane kontaktowe do sekretariatu szkoły (e-mail i telefon).

WAŻNE: Do pracy należy dołączyć podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zgodę na udział w konkursie.

2. Ocena prac.
• Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora.
• Przewiduje się 3 nagrody główne (miejsca 1-3) oraz wyróżnienia.
• Decyzja jury jest ostateczna i niepodważalna.
3. Termin składania prac.
• Prace należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 02.03.2020 r. do sekretariatu Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju (ul. Mazurska 6).
• Ogłoszenie wyników nastąpi dnia 19.03.2020 r. na stronie internetowej i facebooku szkoły. Szkoły, których uczniowie zostaną laureatami konkursu, zostaną powiadomione mailowo o tym fakcie.
• Wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się dnia 01.04.2020 r. podczas uroczystego podsumowania konkursu. O dokładnej godzinie i miejscu uroczystości szkoły zostaną poinformowane przez organizatora konkursu.

Koordynatorki konkursu: Magdalena Dudek, Magdalena Schmidt, Hanna Nowak.