"Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Henryk Sławik - bohater z Szerokiej"

Niedawno w naszej szkole odbył się konkurs, zorganizowany przez Panie Magdalenę Dudek i Magdalenę Schmidt, dla uczniów klas IV-VIII pt. "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Henryk Sławik - bohater z Szerokiej". Wydarzenie to miało na celu m.in kształtowanie i pielęgnowanie patriotyzmu (szczególnie lokalnego), kształtowanie i pielęgnowanie dociekliwości historycznej oraz doskonalenie wśród uczniów umiejętności pozyskiwania informacji z różnych źródeł.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie lapbooka, prezentującego biografię i dokonania Henryka Sławika.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wielu uczniów udało się do naszego lokalnego muzeum - Galerii Historii Miasta, aby zapoznać się z wystawą, dotyczącą Henryka Sławika i pozyskać niezbędne informacje do wykonania pracy konkursowej.

Laureatami zostali:
I miejsce: Maksymilian Buczak kl. 7b