Wspólne kolędowanie klas 1 -3

Kiedy weźmiesz śnieżnobiały opłatek do swej dłoni,

wspomnij choć przez chwilę o mnie.

Nie będę wraz z Tobą przy stole,

Ale będę blisko...

Będę na odległość wyciągniętej ręki."

Dnia 20 grudnia 2019r. w świetlicy szkolnej odbyło się "Wspólne kolędowanie klas 1-3". Każda klasa pod opieką swoich nauczycieli przygotowała a następnie przedstawiła swoje piosenki świąteczne, kolędy i pastorałki.

Klasa 1a pięknie zaprezentowała swoje umiejętności wokalne oraz artystyczne śpiewając piosenkę. pt. „Kochany Panie Mikołaju”.

Uczniowie klasy 1b zaprezentowali kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem” w języku migowym.

Piękna świąteczną piosenkę pt. „Święta to czas niespodzianek” zaprezentowali uczniowie klasy 2a.

Klasa 2b natomiast zaśpiewała bardzo skoczną pastorałkę pt. „Rokiczanka”.

Uczniowie klasy 3a zaśpiewali piękną piosenkę pt. „Pani Zima” a klasa 3b zaśpiewała pastorałkę „Do stajenki”.

Podczas kolędowania uroczystość uświetnili uczniowie klasy 3a, którzy pięknie zaprezentowali się w tańcu do piosenki „Zaśnieżone miasta” oraz uczniowie klasy 1a i 3a, którzy pięknie zarecytowali świąteczne wiersze. Przedstawienie było wspaniałe. Uczniowie wykazali się świetnymi umiejętnościami wokalnymi oraz wspaniałą grą aktorską, a piękna  sceneria dopełniała całe przedstawienie. Te wspólne kolędowanie naszych najmłodszych uczniów będzie zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

Bożena Kania, Elżbieta Schinohl