Przedszkolaki w klasie II a

„O zdrowie dbam.

Jak to robię powiem wam.

Wcieram mydło w obie ręce,

między palce, młynek kręcę –

tak zarazki z nich spłukuję

i dlatego nie choruję!”

21 listopada 2019 r. klasa II a gościła dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6 na zajęciach nawiązujących do „Światowego Dnia Mycia Rąk”.

Celem akcji było promowanie tej prostej czynności i uświadamianie kluczowej roli, jaką odgrywa ona w ochronie zdrowia i życia dzieci. Zajęcia poprowadziły p. Elżbieta Henicz oraz p. Elżbieta Dudzik.

Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zarazków i bakterii, przedszkolaki dowiedziały się m.in. kiedy należy myć ręce, czym i w jaki sposób, oraz jakie to ma znaczenie dla ich zdrowia. Następnie uczniowie przedstawili inscenizację na wesoło pt. „Czyste ręce”. Przedszkolaki wykazały się wiedzą na temat higieny rozpoznając przedmioty przydatne do jej utrzymania oraz zaprezentowały, jak poprawnie potrafią umyć ręce. Na zakończenie zajęć wszystkie przedszkolaki otrzymały „Dyplomy dla Czyścioszka za dbałość o higienę”.

Spotkanie dostarczyło wszystkim dzieciom wielu wrażeń, a przede wszystkim utrwaliło bardzo ważny nawyk mycia rąk.

Elżbieta Henicz