ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU DLA KLAS I – III "POTYCZKI JĘZYKOWE" Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO ORAZ EUROPEJSKIEGO DNIA LOGOPEDY

7 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Języka Polskiego dla klas I – III pt.: „Potyczki z językiem”, który stanowił finał projektu edukacyjnego "Dbamy o język ojczysty".

W trakcie projektu we wszystkich klasach I-III przeprowadzone były  warsztaty językowe. Mile spędziliśmy czas „w towarzystwie” języka ojczystego. Były łamańce językowe, zagadki,  zabawy interaktywne oraz gimnastyka buzi i języka.
Klasy pierwsze wykonały ilustracje do wybranych powiedzeń, właściwych tylko danemu językowi np.: wpaść jak śliwka w kompot. Natomiast reprezentanci klas drugich i trzecich pisali test, którego celem było wyłonienie  MISTRZÓW JĘZYKA OJCZYSTEGO.

Oto wyniki konkursu:
Klasy drugie: