„Hej kolęda, kolęda...”

W tradycji Naszej Szkoły już od wielu lat jest wspólne kolędowanie w okresie przedświątecznym. Uczniowie, ich rodziny, nauczyciele i pracownicy szkoły spotykają się wspólnie na Wieczorze Kolęd i świętują ten magiczny czas. Rok 2020 niestety przerwał tą tradycję...Udowodniliśmy jednak nieraz, że nie poddajemy się tak łatwo! I nawet zamknięci w domu potrafimy wspierać się  i wspólnie bawić. Dowodem tego jest teledysk świąteczny, stworzony specjalnie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Bohaterami teledysku są uczniowie, ich rodziny i pracownicy SP5. Podkład muzyczny – piosenkę pt: „Skrzypi wóz” wykonali nasi nauczyciele – Elżbieta Schinohl i Łukasz Brzoza. Specjalne wykonanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem” - wykonał uczeń klasy 2B – Hubert Skorowski z dziadkami.

Rada Szkoły działająca w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju, chciałaby bardzo podziękować wszystkim uczniom, ich rodzinom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i pracę przy teledysku.

Wiary, która odmieni nasze serca,
Nadziei, że jutro będzie lepsze,
Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu.
I zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy.
Wesołych świąt Bożego Narodzenia!

Rada Szkoły