#Dzieci uczą rodziców lekcja nr 1 2020/2021 „Młody patriota”

W klasach pierwszych i drugich odbyła się lekcja nr 1 – online poświęcona tematyce odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Dzięki prezentacji multimedialnej przypomnieliśmy sobie polskie symbole narodowe oraz recytowaliśmy „Katechizm młodego Polaka” Władysława Bełzy czyli słynny wiersz „Kto Ty jesteś? - Polak mały”. Poznaliśmy ojców polskiej niepodległości i dowiedzieliśmy się czym jest „patriotyzm”.
Zawsze po zakończonych zajęciach uczniowie otrzymywali zadania do wykonania było to np. pokolorowanie obrazka. Tym razem uczestnicy zajęć będą musieli nie tylko pokolorować obrazek, rozwiązać krzyżówkę, uzupełnić tekst „Mazurka Dąbrowskiego”, ale także narysować marszałka Józefa Piłsudskiego. A karty pracy zostały przekazane przez nauczycieli drogą elektroniczną.
Zachęcam do obejrzenia prezentacji i wykonania kart pracy.

Koordynator akcji: Wioleta Wieczorek