Komfortowo, przyjaźniej i bezpieczniej dzięki Fundacji JSW

Sponsorem  kącików relaksacyjno- wyciszających  i instalacji wewnętrznego monitoringu wizyjnego jest Fundacja JSW. Dzięki przekazaniu darowizny w wysokości  45500 zł, co stanowi 90% kosztów zakupu ww. dóbr, w naszej szkole udało się wzmocnić bezpieczeństwo i  stworzyć spokojne miejsca do wyciszenia nie tylko podczas przerw lekcyjnych dla wszystkich uczniów naszej szkoły, ale również w sytuacjach trudnych.

Gustowne kąciki wyciszające i  kolorowe kanapy relaksacyjne dodają nie tylko uroku naszym korytarzom, ale przede wszystkim pełnią niezwykle ważną funkcję w procesie dydaktyczno- wychowawczym uczniów naszej szkoły, szczególnie tych z klas integracyjnych. Relaksacja przyczynia się do lepszego zrozumienia własnych stanów emocjonalnych, a w efekcie lepszego radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych.

Z kolei zastosowanie monitoringu wizyjnego na korytarzach szkolnych zapewnia bezpieczeństwo przede wszystkim uczniom, ale nie tylko im. Z całą pewnością dotyczy to również wszystkich pracowników szkoły - tych pedagogicznych, jak i niepedagogicznych - oraz  osób przebywających na terenie szkoły. Nie należy zapominać również o tym, że monitoring zapobiega przejawom przemocy fizycznej, psychicznej, wandalizmowi , niszczeniu mienia szkolnego oraz kradzieży.

Bez wątpienia to nieodzowny element bezpiecznej i nowoczesnej szkoły!

Obecnie, dzięki darowiźnie mamy jeszcze lepsze warunki do pracy. Grunt  to  bezpieczeństwo

i komfortowe warunki do pracy.

Bardzo dziękujemy w imieniu

wszystkich uczniów i pracowników szkoły.