Sukces klasy II A w Grze Miejskiej „Ratujmy pszczoły”

W październiku 2019 r. klasa 2 A pod kierunkiem wych. Elżbiety Henicz i nauczyciela wspomagającego Elżbiety Dudzik wzięła udział w zorganizowanej przez Jastrzębską Spółkę Węglową Grze Miejskiej „Ratujmy pszczoły”.

Był to konkurs dla grup szkolnych oparty o ideę podchodów. Poszukiwania prowadziły przez wyznaczone punkty na terenie miasta Jastrzębie Zdrój, gdzie ukryte zostały zadania do wykonania. Tematyka tegorocznej akcji związana była z ochroną pszczół, które są zagrożonym gatunkiem – jakże potrzebnym do życia na Ziemi.

Pracy było dużo, ale opłaciło się. W grudniu okazało się, że zespół z naszej szkoły jest w trójce laureatów konkursu, a podczas Gali finałowej 9 stycznia 2020 r. w siedzibie JSW, ku naszej wielkiej radości, dowiedzieliśmy się, że klasa II A zajęła I miejsce.

Nagrodą za zwycięstwo był nowoczesny Teleskop, do prowadzenia obserwacji powierzchni planet czy księżyca, gra planszowa oraz upominki dla każdego dziecka. Nagrody wręczał m.in. prezes JSW S.A. Włodzimierz Hereźniak.

Po uroczystości na dzieci czekała niespodzianka – wspaniały pokaz naukowy prowadzony przez ekipę „Szalonych Naukowców Pana Korka” oraz poczęstunek.

Gratulacje dla całej klasy!

Elżbieta Henicz, Elżbieta Dudzik